KONST / Litografier / Litografier / collage 13486175
*
nr 1348 6175
Bert-Johnny Nilsson
(1934-2004), Sverige
Litografier / collage, 5 st, Signerade, ramens innermått: 80x59 - 87x67
Bert-Johnny Nilsson, svensk grafiker och tecknare född 1934 i Kristianstad, död 2004 i Åhus.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 september 2020
kl 19:42:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/9 17:39:23
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bert-Johnny Nilsson
Bert-Johnny Nilsson, svensk grafiker och tecknare född 1934 i Kristianstad, död 2004 i Åhus.
Läs mer om Bert-Johnny Nilsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bert-johnny nilsson collage litografier sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50
*
Bert-Johnny Nilsson
Bert-Johnny Nilsson, svensk grafiker och tecknare född 1934 i Kristianstad, död 2004 i Åhus.
Läs mer om Bert-Johnny Nilsson
nr 1348 6175
Bert-Johnny Nilsson
(1934-2004), Sverige
Litografier / collage, 5 st, Signerade, ramens innermått: 80x59 - 87x67
Bert-Johnny Nilsson, svensk grafiker och tecknare född 1934 i Kristianstad, död 2004 i Åhus.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/9 17:39:23 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bert-Johnny Nilsson
Bert-Johnny Nilsson, svensk grafiker och tecknare född 1934 i Kristianstad, död 2004 i Ã…hus.Läs mer om Bert-Johnny Nilsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bert-johnny nilsson collage litografier sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50